na hlavní stranu
na hlavní stranu
Ríša
grafika
Pavla
grafika
 
Narozen 3. září 1981 ve Zlíně

Focení jsem propadl až v době digitálů. Mé rané „pokusy“ byly takřka výhradně zaznamenávány Nikonem Coolpix 2100, který si pro svůj vysoce ergonomický tvar vysloužil přezdívku „buřt“.

Následoval “upgrade” na kovovou „tabatěrku“ Ixus 40 od Canonu, kterou jsem si pořídil před odjezdem do Londýna.

Sloužil skvěle do doby, než udělal radost jistě poctivému nálezci poté, co jsem jej zapomněl v Boeingu nejmenované nízkorozpočtové společnosti na letu z Bratislavy.

Inu zakoupil jsem tedy Ixus 50, který mám dodnes.

Jelikož mě focení začalo opravdu bavit, rostla chuť vymanit se z osidel scénických režimů a příjem ze zaměstnání v anglické metropoli to umožňoval, pořídil jsem si první „zrcadlo“, NIKON D70s.

První “pořádný” foťák by byl na dlouhou dobu i mým posledním, kdybych jednoho vlahého podzimního večera nepotkal cestou ze stanice metra tři přátelské občany v kapucích, kterým se zřejmě můj Nikon líbil natolik, že si jej prostě vzali bez ptaní!

Otázka tehdy nebyla “Jestli…?”, nýbrž “Kdy si pořídím náhradu?

A jak to dopadlo dál můžete vidět podle použité techniky u jednotlivých fotek.


grafika
 
Přišla na svět 14. března 1982 ve Frýdku-Místku

…a od malička se schovávala za máminu sukni v malé vesnici u Jablunkova.

Fotografii jsem vždy obdivovala, ale nikdy mě nenapadlo, že bych se o ni taky někdy mohla pokoušet. Změna nastala až v Londýně po pár skromných studentských výplatách a taky hlavně po tom, co jsem potkala moji drahou polovičku. Společně jsme vybrali Pentax, který bych měla snad až dodnes, kdyby si ho jednoho dne neodnesli nezvaní hosté . Náhrada přišla velmi brzy a to v podobě D80 a výhody v mnoha společných objektivech.

Focení mě baví, protože mi dává možnost dívat se na svět jinýma očima. Technická stránka zatím není tou silnou, ale snad to někdy taky přijde. No a jak říká Ríša nevadí mi fotit kapky rosy celé hodiny a když se mi žádná nakonec nepodaří, vůbec se nezlobím.

S foťákem i bez něj ráda cestuji, jezdím na kole a hraju na klavír. Ze všeho nejradši mám ale Ríšu, kterého jsem si 7. 6. 2008 vzala a teprve tehdy vlastně PiFo dostálo svému názvu.
grafika_aktuality
 
několik nových fotek naší Terezky tady.

v galerii.
 
grafika_odkazy
 
www.vojtaherout.com
www.pifo.cz/nase_svatba
© Design by VOJTa Herout, 2007